NT sezoniškumas arba kodėl būstą geriausia pardavinėti DABAR

Nekilnojamo turto pardavimas

Jei atostogauti, tai tik vasarą, jei pardavinėti būstą, tai išimtinai tik pavasarį… Ilgai buvo laikomasi būtent tokios nuomonės, o štai tada ėmė ir išpopuliarėjo žiemos kelionės: pradėjome slidinėti, mėgautis šiltųjų kraštų saule ar leisti laiką lankydami rudenėjančius miestus. Ir patys tapome liudininkais, kaip keičiasi įsitikinimai ir įpročiai, tad šiandien apie tai, ar pavasaris vis dar geriausias laikas pardavinėti būstą.

Kas vyksta dabar?

Šių metų pradžioje NT rinka buvo ypač aktyvi. Tokia aktyvi, kad yra fiksuojami būstų pardavimų pirminėje rinkoje rekordai. Dar tiksliau – dvigubai lenkiame praeitų metų sausį. Taigi, nors ir buvo dvejonių, spėliojimų ir spekuliacijų, pandemija NT rinkos nesustabdė: žmonės karantino metu nebijo priimti sprendimų, nori investuoti ir turi arba laisvų pinigų, arba galimybę pasiskolinti. Bankai, žinoma, taip pat atitinkamai reagavo į besikeičiančią situaciją – skolino noriai ir geromis sąlygomis.

NT ekspertai pataria kainų kritimo nesitikėti, o kai kurie šių metų antrojoje pusėje netgi prognozuoja stiprų renesansą. Apie to priežastis jau dabar kalba NT analitikai: pirminėje rinkoje įsigalios A++ energinės klasės standartas, rinkoje nėra labai daug statyboms plėtoti tinkamų sklypų, o jų paruošimas plėtrai yra brangus; brangsta ir darbo jėga. Todėl, jei pandemiją suvaldysime pagal planą ir rutuliosis jo sėkmingasis scenarijus, netrukus turėsime daug potencialių pirkėjų.

Pavasaris

Palikime pandemiją nuošalėje. Dabar apie tuos įprastus pavasarius, kurie tikrai sugrįš. Jau tuoj tuoj sugrįš.

Pavasarį ne tik gamta prabunda iš letargo miego, mes taip pat lyg kokie besikalantys svogūnai išsilukštename tiek iš žieminių rūbų, tiek ir iš kiek sustingusių, papilkėjusių emocijų bei minčių. O tuomet su kiekviena diena vis labiau artėjantis lauko restoranėlių sezonas, vis aukščiau ir ilgiau šviečianti saulutė, gatvėse besibūriuojantys žmonės, žydinčių balkonų sezonas mus motyvuoja norėti kažko naujo ir ragina veikti. Taigi, nuo emocijų nepabėgsime, o jos pavasarį mus ypatingai skatina domėtis naujais dalykais.

Viena populiaresnių priežasčių, kodėl būtent pavasarį NT rinka subanguoja, yra ta, kad žmonės nori spėti įsigyti būstą ir į jį persikraustyti dar iki naujų mokslo metų. Logiška, juk ir kraustynėms norisi ne šlapdribos ar tvoras poškinančio šalčio.

Taigi, pavasarį išties būstų pasiūla šokteli ir rinka subanguoja, tačiau pastebėjau, kad pirkėjai nebūna tokie motyvuoti. Jie mielai atvažiuoja į apžiūras, tačiau staigaus sprendimo pirkti nėra linkę priimti.

Dėl didelės pasiūlos ir konkurencijos rinkoje šiuo sezonu nėra labai paprasta greitai ir efektyviai atkreipti pirkėjų dėmesį. Jie tarsi „turistauja“ ir kartais būna netgi sunku suprasti, rimtai jie ar ne visai.

Pavasarį taip pat dairomasi ir gyvenamųjų patalpų kurortuose, tad norint parduoti būstą arčiau Baltijos jūros, reikėtų orientuotis būtent į ankstyvą pavasarį.

Vasara

 Vasaros pradžioje ypač suaktyvėja sodybų ir gyvenamųjų patalpų kurortuose pirkimas. Nepaisant to, mano manymu, šiemet nereikėtų tikėtis aktyvios vasaros NT srityje: gali būti taip, jog atsiradus galimybei, kelionių išsiilgę žmonės pirmiausiai patenkins būtent  šį norą.

Kalbant apie namo pardavimą, būtent vasarą geriausiai atsiskleidžia visi jo privalumai. Parduodant namą vasarą iškalbinga bus ir žaluma, ir lauke pastatyta kepsninė, ir lauko baldai, o neskubanti leistis saulė leis objektą apžiūrėti natūralioje šviesoje.

Butų pardavimas liepos ir rugpjūčio mėnesiais išties labai atslūgsta, kadangi pirkėjai mieliau laiką leidžia gamtoje ir prie jūros, o štai ten gimsta naujos idėjos ir nauji norai rudeniui.

Ruduo

Rudenį, kaip ir pavasarį, NT rinkoje jaučiamas stiprus šuolis aukštyn. Namų ir butų pasiūla būna labai didelė, kadangi pirkėjai po vasaros atostogų grįžta su naujomis jėgomis, naujomis idėjomis ir naujais norais. Ruduo savotiškai yra panašus į pavasarį, kuomet rinka būna persisotinusi pasiūla, potencialūs pirkėjai labai aktyvūs, tačiau sandoriai neįvyksta greitai. Čia, ko gero, šiokia tokia kaltė gali būti suversta tai pačiai pernelyg didelei pasiūlai. Būtent dėl jos pirkėjai neapsisprendžia greitai, nes nori pamatyti dar ir dar vieną variantą.

Taigi, rudenį yra daug judesio, tačiau jį tam tikra prasme labiau sąlygoja stereotipai nei reali apčiuopiama nauda.

Žiema

Žiemą pasiūla stipriai nukrinta. O tikrai be reikalo, kadangi nesant dideliam pasirinkimui, pirkėjai daro žymiai greitesnius sprendimus. Žmonės, atėję į apžiūras, yra gerokai motyvuotesni. Ir, ko gero, tam įtakos  turi oras: per pusnis ir tamsą niekas nebrenda šiaip sau, tiesiog pasižvalgyti.

Yra namų, kuriems būtent žiema suteikia papildomo žavesio. Na pavyzdžiui, jei kalba eina apie namo, kuriame yra įrengtas židinys, pardavimą, objektas tikrai gaus papildomų karmos taškų.

Dar viena priežastis, kodėl sausį ar vasarį verta pardavinėti būstą yra ta, jog neretai metų pabaigoje žmonės gauna įvairius atlyginimų priedus, o dalis jų tuos priedus nori investuoti.

Sodybos žiemos metu nėra populiarios, todėl štai su jomis geriausia yra palaukti vėlyvo pavasario ar net ankstyvos vasaros.

Iš tiesų, gyvenamieji būstai ypač ryškaus sezoniškumo neturi, tad jei jau apsisprendėte parduoti savo nekilnojamąjį turtą, darykite tai dabar ir su profesionalaus NT brokerio pagalba: jis žinos visus niuansus ir trūkumus pavers privalumais.

Scroll to Top