Kaip nekilnojamą turtą parduoti kuo greičiau?

NT pardavimas

Nekilnojamo turto pardavimo procesas gali būti labai varginantis ir kupinas streso, ypač, jeigu tai darote pirmą kartą. Situacija gali tapti dar sudėtingesnė, kai parduoti reikia greitai, o laikas parduodant nekilnojamą turtą yra svarbus. Kad šis procesas būtų sėkmingas, pasidalinsiu svarbiausiais patarimais, kurie, tikiuosi, jums bus naudingi ir padės.

I. Teisingai nustatykite realią turto vertę

Parduodantys nekilnojamą turtą dažnai klaidingai mano, kad iš pradžių kainą reikia pakelti aukštai ir ją mažinti tik esant susidomėjimo stokai. Tačiau toks elgesys lemia lėtą pardavimo vystymąsi. Ekspertai sako, kad pirmosios 30 dienų yra pats aktyviausias laikas, kurį reikia išnaudoti. Jeigu kaina per aukšta, daugelis pirkėjų galvos, kad esate nelinkęs (-usi) derėtis. Taigi, kaip geriausia nustatyti rinkos kainą? Rekomenduoju kreiptis į nekilnojamojo turto ekspertą – brokerį, kuris atliks rinkos analizę, nes patiems tai padaryti gali būti sudėtinga. Nepakanka vadovautis tik portalų kainomis arba kaimynų nuomone. Tuo tarpu, specialistai turi prieigą prie Registrų centro ir gali matyti jau įvykusių sandorių kainas. Be to, remiantis patirtimi, jie geba įvertinti realią turto vertę. Yra turto vertintojai, kurie už šią paslaugą prašo mokesčio, tačiau aš būsto pardavimo kainą galiu nustatyti nemokamai. Reikia pagalbos? Susitikime puodeliui kavos.

II. Ištaisykite nedidelius turto kosmetinius trūkumus

Tai galėtų būti sienų perdažymas (jei esamos neatrodo gerai), sudaužytų langų taisymas, užgesusios lemputės pakeitimas ir t.t. Visgi, tam tikrais atvejais, kai būstui reikalingas kapitalinis remontas, nes jis yra labai apleistas, reikėtų pasitarti su nekilnojamo turto brokeriu, ar verta į atnaujinimą investuoti. Būna atvejų, kai žmonės sutvarko namus, išleidžia nemažai papildomų pinigų, tačiau parduoti sekasi sunkiai, nes pirkėjui netinka sienų spalva arba grindų danga. Būtent tokiais atvejais specialistas gali jums patarti ir išgelbėti nuo papildomų nereikalingų išlaidų. Jeigu nenorite išleisti daug pinigų remontui, galima minimaliai patobulinti interjerą, pasodinant daugiau gėlių ar papuošiant naujomis smulkiomis dekoracijomis. Pirmas vizualinis įspūdis yra labai svarbus. Nepamirškite pasirūpinti ir geru aplinkos kvapu bei tvarka, nes nemalonūs pojūčiai neigiamai nuteiks klientus net pačių moderniausių namų aplinkoje.

III. Paruoškite reprezentatyvų skelbimą

Nuotraukos turi itin daug įtakos susidomėjimui jūsų skelbimu. Jei neturite galimybės patys, rekomenduojama pasisamdyti profesionalų fotografą. Kokybiškos, ryškios, šviesios nuotraukos yra jūsų turto reklama. Be to, fotografai žino, kaip vizualiai nepriekaištingai perteikti vaizdą – jie moka žaisti su kampais ir šešėliais. Ne mažiau svarbus skelbime ir jūsų nekilnojamo turto aprašymas. Jis turėtų būti kuo tikslesnis ir detalesnis, parašytas gramatiškai taisyklingai ir nuosekliai.

IV. Būkite pasirengę priimti svečius

Kuo jūsų darbotvarkė lankstesnė, tuo daugiau pirkėjų galėsite priimti apsižvalgyti. Nusiteikite bendrauti su žmonėmis ir anksti ryte, ir vėlai vakare. Šiuo metu pirkėjų laikas svarbesnis. Jeigu tai gyvenamasis būstas, prieš sulaukiant svečių, rekomenduojama atsikratyti asmeninių daiktų: šeimos nuotraukų, religinių, apeiginių, politinių daiktų, kadangi atvykę žmonės jūsų namuose stengiasi įsivaizduoti savo šeimą, o ne jūsų. Taip pat siekite, kad vizitų metu nebūtų pašalinių žmonių, gyvūnų. Tai gali trikdyti pirkėjų dėmesį, be to, jiems reikia privatumo.

V. Pasinaudokite nekilnojamo turto brokerio paslaugomis

Nepaisant to, kad vis dar yra žmonių, kurie būstą bando parduoti patys, didesnė dalis visuomenės renkasi bendradarbiauti su specialistu, nes supranta šių paslaugų vertę. Pasikvietę į pagalbą brokerį jūs galite sutaupyti savo brangaus laiko, išvengti varginančių būsto apžiūrų ir parduoti savo nekilnojamą turtą greitai už maksimalią kainą. Pastarasis aspektas yra labai svarbus, nes „greitai“ nebūtinai reiškia, kad sandoris bus pelningas. Juk galima parduoti greitai, kai staigiai nuleidžiama kaina. Tačiau prarasti niekas nenori, todėl tai suprasdama, aš taikau šį metodą – kai kaina yra artima rinkos kainai, organizuoju aukcioną ir jo metu gaunu realiai maksimalią kainą už klientų turtą, kuri dažnu atveju būna didesnė už pradinę. Manau, kad patyrę brokeriai turi išmanyti visas pardavimo subtilybes, psichologiją ir gebėti optimizuoti procesą taip, kad savininkai išloštų. Jie turi žinoti suinteresuotų pirkėjų ratą ir nešvaistyti laiko nepotencialiems pirkėjams, jausti, kiek dar galima derėtis. Tuo vadovaujuosi ir aš pati. Dar vienas brokerių privalumas – šalia jų pirkėjai jaučiasi laisviau, drąsiau apžiūrinėja būstą. Taip taip, man ne kartą teko girdėti, jog dauguma pirkėjų patiria stresą, kai apžiūroje būna ir būsto savininkas. Be to, brokeriai pasirūpina visa reikalinga dokumentacija tolimesniame pardavimo procese, todėl visus savo rūpesčius galite palikti jiems!

Scroll to Top